Самостійне виправлення ФОП помилок у Звіті щ ЄСВ (форма № Д5) Порядком № 435 не передбачено.

Помилки, що стосуються грошових показників (арифметична помилка, невірно порахована сума доходу/ЄСВ, заповнено не ту таблицю форми № Д5 за період до 01.01.2018, або, зокрема, за звітні періоди після 01.01.2018 у таблиці 1 форми № Д5 невірно вказано код категорії застрахованої особи тощо) у Звіті з ЄСВ можуть бути виявлені при документальній перевірці і виправлені за її наслідками.

Водночас ФОП має право самостійно, до проведення документальної перевірки контролюючим органом, подати заяву до контролюючого органу з проханням провести перевірку/звірку, у якій вказати причину перевірки.

Саме так пояснюють податківці у відповідь на питання: яким чином ФОП у формі № Д5 (річна) звіту щодо сум нарахованого ЄСВ після закінчення терміну його подання виправити помилки, що стосуються грошових показників (в тому числі заповнено не ту таблицю форми № Д5 (річна) за період до 01.01.2018)?

Роз’яснення з категорії 301.06.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Порядок заповнення річних звітів та декларацій для фізосіб, в т.ч. й підприємців, розглядався в матеріалах теми тижня «Річна звітність фізосіб» газети «Інтерактивна бухгалтерія» .

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»