Платник ПДВ під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою, складав податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за ставкою 7%. З метою виправлення цієї помилки платник податку повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної. Як правильно його заповнити?

В такому розрахунку коригування у полі «Дата складання» потрібно вказати дату, на яку було виявлено помилку, зазначити код причини коригування «104» та у табличній частині зі знаком «-» вказати обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що був зазначений за ставкою 7%, та зі знаком «+» зазначити обсяг операцій, що підлягає оподаткуванню за ставкою 20%.

Якщо у податковій накладній було відображено обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягає оподаткуванню за ставкою 20%, відобразити такий обсяг зі знаком «-», та зі знаком «+» зазначити обсяг операцій, що підлягає оподаткуванню за ставкою 7%.

В обох випадках у полі «Код ставки» має бути вказана відповідна ставка податку, а у розділі А має бути заповнений рядок, який відповідає правильній ставці податку.

Такий алгоритм заповнення розрахунку коригування порекомендувала ДФС у категорії 101.16 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»