На офіційному веб-порталі Верховної Ради України зареєстровано проект Закону про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу.

Проектом передбачається заборона реалізації в магазинах, павільйонах та інших об’єктах роздрібної торгівлі надлегких та легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладних пластикових пакетів та надлегких пластикових пакетів, призначених для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Крім того, проект передбачає обов’язкове маркування пластикових пакетів.

Законопроект вносить зміни до Закону України "Про захист прав споживачів", зокрема, встановлюючи відповідальність за порушення цього закону та визначаючи компетенцію у цих питаннях Центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

Прийняття проекту наблизить вітчизняне законодавство до законодавства ЄС, значно знизить обсяги відходів з поліетилену, тим самим сприятиме поліпшенню стану навколишнього природного середовища, здоров’я населення.

 

На підприємстві утворюються побутові відходи. Чи потрібно сплачувати екоподаток за них, читайте в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»