Схоже, ВС/КАС змінив думку з приводу права ФОП на податковий кредит у разі придбання транспортних засобів.

Не так давно, у постанові від 24.05.2018 р. у справі № 803/1021/17, суд касаційної інстанції зазначав, що «…суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку про те, що обмеження можливості реєструвати на фізичних осіб - підприємців транспортні засоби придбані для здійснення господарської діяльності не позбавляє таких осіб права на податковий кредит за операціями з придбання транспортних засобів, якщо були дотримані умови його формування, визначені Податковим кодексом України».

Однак у постанові ВС/КАС від 17.12.2018 р. у справі № 810/1726/16 прозвучав протилежний висновок:

«…суди прийшли до передчасного висновку, що неможливість державної реєстрації транспортних засобів за фізичними особами-підприємцями не позбавляє права таких осіб на податковий кредит по операціях з придбання транспортних засобів, якщо були дотримані умови його формування, визначені статтею 198 Податкового кодексу України».

 

ФОП на загальній системі оподаткування цікавим може бути матеріал «Декларація про майновий стан і доходи підприємця-загальносистемника: порядок подання та правила заповнення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»