Для того щоб розуміти чи відноситься певна продукція до медичних виробів, необхідно керуватися визначеннями таких виробів, викладеними у ст. 2 Закону № 265 та Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 02.10.2013 р. № 753. Про це зазначили податківці ГУ ДФС у Харкiвськiй областi в ІПК від 23.01.2019 р. № 254/ІПК/20-40-14-10-19.

Так, медичний виріб - будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою (включаючи програмне забезпечення, передбачене виробником для застосування спеціально для діагностичних та/або терапевтичних цілей та необхідне для належного функціонування медичного виробу), призначені виробником для застосування з метою забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, діагностики, моніторингу, лікування, полегшення стану пацієнта в разі травми чи інвалідності або їх компенсації, дослідження, заміни, видозмінювання або підтримування анатомії чи фізіологічного процесу, контролю процесу запліднення та основна передбачувана дія яких в організмі або на організм людини не досягається за допомогою фармакологічних, імунологічних або метаболічних засобів, але функціонуванню яких такі засоби можуть сприяти.

Отже чіткої відповіді «так» або «ні» надано не було, замість неї викладені поняття та зазначено що віднесення певних видів продукції до виробів медичного призначення та видача відповідних довідок не належить до повноважень органів ДФС.

Щодо переліку виробів медичного призначення, то ДФС вказала, що на

даний час відповідний вичерпний перелік нормативно-правовими актами не затверджений.

 

Читайте також статтю «Які зміни очікують на єдинників у 2019 році» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»