Реалізація права на податкові пільги, передбачені законодавством і міжнародними договорами України, у тому числі й Рамковою угодою між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств, здійснюється на підставі:

  • реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (далі — МТД), що видається Мінекономрозвитку;
  • плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД у рамках проекту (програми) МТД, засвідченого донором1 або виконавцем і погодженого бенефіціаром, який подається до Мінекономрозвитку.

У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який містить:

1) посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;

2) підтвердження наявності плану закупівлі;

3) зазначення адреси офіційного сайта Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.

У разі якщо в реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД донором заявлено право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України. Таким чином, у рамках такого проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) постачальниками такому виконавцю без сплати ПДВ.

Лист Міндоходів України від 16.10.2013 р. № 13407/6/99-99-19-04-02-15

1 Донор — іноземна держава, уряд та уповноважені урядом іноземної держави органи, іноземний муніципальний орган або міжнародна організація, що надають міжнародну технічну допомогу відповідно до міжнародних договорів України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»