Вінницькі податківці нагадують, що 21 листопада 2018 року Підкомітет Україна – ЄС з питань митного співробітництва ухвалив Рішення № 1/2018 про заміну Протоколу І "Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Рішення набирало чинності 1 січня 2019 року.

Відповідно до ст. 1 Рішення Протокол І замінюється текстом, викладеним у додатку до цього Рішення. Зокрема з урахуванням ст. 1 цього додатку у торгівлі з ЄС застосовуються правила походження Конвенції, викладені у Доповненні І та у відповідних положеннях Доповнення II до Конвенції.

Податківці також звертають увагу на такі особливості застосування правил походження Конвенції:

  • з урахуванням статті 3 (5) "Кумуляція походження" Доповнення І до Конвенції у торгівлі з ЄС застосовується двостороння кумуляція до моменту укладення (зміни) Україною угоди про вільну торгівлю з країною-учасницею Конвенції, яка містить правила походження, ідентичні правилам походження Конвенції;
  • відповідно до ст. 5 "Прикінцеві положення – кумуляція" додатка до Рішення, незважаючи на ст. 16 (5), 21(3) Доповнення І до Конвенції, у торгівлі з країнами ЄС для підтвердження походження товарів використовуються сертифікат з перевезення товару ЕUR. 1 або декларація походження.

Текст декларації походження, наведений у додатку ІVа до Доповнення І до Конвенції, є ідентичним тексту декларації інвойс, викладеному у додатку IV Протоколу І.

Згідно з Класифікатором документів, затвердженим наказом Мінфіну "Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій" від 20.09.2012 р. № 1011, для декларації походження використовуються коди документів "7012", "7016".

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»