Суб’єктами господарювання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями застосовується механізм заокруглень, що виникають при оплаті вартості товарів (робіт, послуг) за готівку, за умови дотримання встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої. На цьому наголосили фахівці ДФСУ в ІПК від 22.01.2019 р. № 234/6/99-99-12-01-02-15/ІПК.

Окрім того, контролери звернули увагу, що відповідно до п. 5 р. І Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13, розрахункові документи, що друкуються РРО, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій. З огляду на відповідну норму податківці роз’яснили, що суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

  • після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення» та «Заокруглена знижка/заокруглена надбавка»;
  • в рядку 8 фіскального чеку «СУМА» зазначати «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення». Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

Водночас до підсумку розрахункових операцій z-звіту та х-звіту відповідно до п.п. 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199, має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

Але в суб’єкта господарювання виникала потреба у консультації щодо визначення мінімальної роздрібної ціни на одиницю алкогольного напою та застосування її заокруглення, зазначення ціни одиниці алкогольного напою на ціннику, фіскальному чеку з урахуванням заокруглення, визначення вартості алкогольних напоїв у випадку продажу кількох одиниць алкогольного напою одного найменування.

Тут податківці лише відіслали до постанови КМУ від 30.10.2008 р. № 957 згідно з примітками 1-3 додатку до якою встановлено механізм заокруглень мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв:

  • у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;
  • у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.

 

Суб’єктів господарювання, що працюють з РРО, може зацікавити матеріал «Чи можна Z-звіт друкувати в будь-який час доби по закінченню робочої зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»