Юрособа – неплатник ПДВ вносить рухоме і нерухоме майно до статутного капіталу інших юросіб, як зареєстрованих платником ПДВ, так і не неплатників ПДВ. Чи буде така операція оподатковуватися ПДВ і коли реєструватися платником ПДВ?

Операція юрособи - платника ПДВ із внесення рухомого і нерухомого майна до статутного фонду іншої юридичної особи (як платника ПДВ, так і неплатника ПДВ) є об’єктом оподаткування ПДВ.

Оскільки у даному випадку юридична особа не зареєстрована як платник ПДВ, то операція із внесення такою юридичною особою рухомого і нерухомого майна до статутного фонду іншої юридичної особи не є об’єктом оподаткування ПДВ та відповідно податкові зобов’язання з ПДВ нею не нараховуються.

При цьому у разі, якщо у юридичної особи, яка не зареєстрована як платник ПДВ, загальний обсяг операцій з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають оподаткуванню ПДВ згідно з р. V ПКУ (у т. ч. з урахуванням операції із внесення рухомого і нерухомого майна до статутного фонду іншої юридичної особи), протягом останніх 12 календарних місяців перевищить 1 млн грн, то така юридична особа згідно з вимогами ПКУ повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

Обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ у такої особи виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн грн.

Зверніть увагу: будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у випадках та в порядку, передбачених ст. 183 ПКУ, але не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку (п. 183.10 ПКУ).

Див. ІПК ДФСУ від 21.01.2019 р. № 221/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про операції з корпоративними правами читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«Оподаткування»/«Статутний капітал» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»