Для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Цього вимагає ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон).

Задля реалізації цієї норми Мінсоцполітики вже розробило проект постанови КМУ, за якою здійснюватиметься перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягають пенсії, призначені за зверненнями, які надійшли по 31 грудня року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, крім тих, які на дату проведення перерахунку переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на умовах, визначених абз. 3 ч. 3 ст. 45 Закону (за зверненнями, які надійшли з 1 січня року, в якому проводиться перерахунок).

Перерахунку підлягають пенсії:

  • призначені відповідно до Закону;
  • призначені відповідно до ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі відшкодування фактичних збитків;
  • призначені з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до ч. 1 ст.43 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»