Нещодавно фахівці Офісу великих платників виявили, що одна з фармфірм-дистриб`юторів, спорядивши своїх співробітників напоями і печивом відправила їх у швидкісний вояж по семи областях України.

Так, проаналізувавши господарську діяльність підприємств фармацевтичної галузі, фахівці Офісу виявили чергову схему ухилення від оподаткування одним із підприємств фармбізнесу.

Суть схеми така: підприємство оформлювало придбання послуг у фіктивного суб’єкта господарювання з донесення інформації про препарати, а саме проведення 30 семінарів в різних областях України для співробітників аптечних мереж та здійснення 7758 візитів до аптечних закладів по семи  областях України (Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській), а далі формувало витрати за рахунок проведення цих семінарів і зустрічей із працівниками аптек.

За результатами перевірки встановлено заниження ПДВ на суму 432 тис. грн, та заниження податку на прибуток у сумі 388 тис. грн.

Під час детального дослідження сформованих за рахунок проведення семінарів витрат платників було виявлено, що жоден провізор в аптечних мережах на таких семінарах присутній не був, візити працівників суб'єктів господарювання, в тому числі і з рекламною продукцією офіційно не здійснювались та не реєструвались, а дані витрати оформлювались лише на папері.

За даними 1 ДФ (розрахункових декларацій із заробітної плати працівників) на суб’єкта господарювання, яке надавало послуги, було ідентифіковано лише 2 працівників, які згідно звітів щодо надання послуг, нібито й відвідали за 4 місяці 7 759 аптечних закладів в семи різних областях України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»