«Щороку з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року діє низка «подарункових» пільг», — звертають увагу фахівці ГУ Міндоходів Волині.

Зокрема звільняються від обкладення податком на додану вартість операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитки на новорічно-різдвяні заходи для дітей.

Важливо пам’ятати, що ПДВ-пільга для виробників і продавців працює лише тоді, якщо подарунки/квитки придбаваються за рахунок коштів: Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.

Скористатися пільгою зможуть будь-які платники ПДВ — (виробники) і продавці — юридичні особи (підприємства), у тому числі зареєстровані платниками ПДВ на спрощеній системі оподаткування. А от фізособи-підприємці не мають права розраховувати на «подарункову» ПДВ-пільгу.

Слід зауважити, що застосовуючи пільгу з ПДВ необхідно орієнтуватися на першу подію. А отже, важливо врахувати, що така перша подія повинна відбуватися у відведений для цього «пільговий» період — з 15 листопада до 15 січня.

Довідково: відповідно до ст. 4 Закону від 30.11.2000 р. № 2117-III дитячі святкові подарунки — виключно набори товарів, що містять тільки кондитерські вироби й іграшки вітчизняного виробництва та фрукти. І вартість таких дитячих подарунків не повинна перевищувати 91,76 грн (8% прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого на 1 січня звітного року,= 1147 грн* 8%). Якщо вартість подарунка виявилася більшою, то ПДВ-пільга не працює.

Користуючись «подарунковою» ПДВ-пільгою, не забувайте й про «пільгову» звітність. Звіт про суми податкових пільг заповнюється згідно з п. 3 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1233.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»