Підприємство передає на відповідальне зберігання легкові автомобілі дилеру та сплачує йому вартість послуг з такого зберігання. В подальшому такі автомобілі постачаються дилеру (коли дилер знайде покупця на такий автомобіль).

При цьому підприємство з 01.01.2019 застосовує МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами», згідно з п. 31 якого суб’єкт господарювання визнає дохід, коли (або у міру того, як) суб’єкт господарювання задовольняє зобов’язання щодо виконання, передаючи обіцяний товар або послугу (тобто актив) клієнтові. Актив передається, коли (або у міру того, як) клієнт отримує контроль над таким активом.

Які будуть ПДВ-наслідки за такими операціями?

Під час передачі майна на відповідальне зберігання власник майна передає зберігачу майно на зберігання, а зберігач надає власнику майна послуги зі зберігання цього майна.

Водночас, операція з передачі дилеру легкових автомобілів на відповідальне зберігання для підприємства НЕ є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. 196.1.2 ПКУ. Податкові зобов’язання у підприємства та податковий кредит у дилера при такій передачі не визначаються. Разом з цим операція з надання послуг зі зберігання майна, переданого на відповідальне зберігання, для дилера є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку.

У разі здійснення операції з постачання легкових автомобілів дилерові податкові зобов’язання з ПДВ у підприємства виникають відповідно до п. 187.1 ПКУ за правилом «першої події», складається податкова накладна та реєструється в ЄРПН. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є підставою для включення дилером сум ПДВ до складу податкового кредиту.

Див. ІПК ДФСУ від 15.01.2019 р. № 140/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Річна звітність без турбот!

Знижка — 60% на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб.

Неплатникам ПДВ — 581 грн/рік

Платникам ПДВ — 845 грн/рік

ФОП — 337 грн на рік

Деталі акції

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»