Для платників ПДІ ДФС доопрацьовано електронний сервіс, за допомогою якого здійснюється візуалізація повної інформації щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування, зокрема, надано можливість експорту інформації у формат xls після здійснення пошуку за заданими параметрами податкової накладної та відображення остаточного розрахунку (остаточних показників податкової накладної, які на поточну дату обліковуються в ЄРПН) з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування.

Даний сервіс створений з метою недопущення платниками податку помилок при складанні розрахунків коригування до податкових накладних.

Доступ до зазначеної інформації надано в приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету у розділі «ЄРПН».

У розрахунку коригування, що складається з метою коригування показників податкової накладної, при попередньому коригуванні показників якої були допущені помилки (неоднозначності), необхідно відкоригувати усі рядки податкової накладної, які на дату коригування містять помилки (не відповідають даним бухгалтерського обліку платника). Для цього необхідно використовувати інформацію щодо показників податкової накладної з урахуванням усіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування, отриману за допомогою вищезазначеного електронного сервісу.

При цьому кожному рядку податкової накладної, який коригується, має відповідати два рядки розрахунку коригування:

  • у першому з них «обнуляється» (сторнується) рядок податкової накладної, в якому містяться помилки, що підлягають виправленню (з урахуванням коригувань такого рядка, які мали місце раніше). При заповненні графи 1.2 необхідно правильно зазначити порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується;
  • у другому рядку зазначаються правильні показники. У такому рядку у графі 1.2 зазначається новий номер рядка, якого немає в податковій накладній, до якої складається даний розрахунок коригування.

У графі 2.1 в обох рядках розрахунку коригування зазначається умовний код 302, що відповідає причині коригування «Усунення неоднозначностей».

Особливості заповнення розрахунків коригування роз’яснено у листі ДФСУ від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17. Зазначений лист підприємства можуть використовувати при складанні розрахунків коригування до податкової накладної з метою виправлення помилок, допущених при попередньому коригуванні такої податкової накладної, починаючи з 01.12.2018.

Водночас чинними нормами податкового законодавства не передбачено можливості виключення з ЄРПН зареєстрованих податкових накладних/розрахунків коригування, у тому числі тих, що містять помилки. Помилки, допущені платником податку у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, можуть бути виправлені виключно шляхом складання та реєстрації в ЄРПН відповідного розрахунку коригування.

Див. ІПК ДФСУ від 15.01.2019 р. № 144/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»