Кабмін підтримав розроблений Мінфіном проект Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та підвищити ефективність держвиплат.

Як свідчить досвід інших країн, не за адресою може розподілятися до 30% коштів, передбачених на соцвиплати. Тому Мінфін з 2016 року проводить комплексний моніторинг та аналіз держвидатків на соцпідтримку населення.

"Для держави важливо, щоби громадяни могли оформити субсидію без бюрократичних перепон. Саме тому з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. Водночас вразливим місцем такої спрощеної процедури є ризики зловживань, і саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати, - сказав Юрій Джигир, заступник Міністра фінансів. - Ми заклали достатньо коштів на соціальні виплати у бюджет 2019 року, у тому числі, з урахуванням підвищення ціни на газ, але допомогу мають отримати ті, хто справді її потребує. Адже платники податків не мають сплачувати комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн".

У минулому році Мінфін надав 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки 6 млн отримувачів соцдопомоги. Завдяки верифікації у 2017-2018 рр. вдалося запобігти неефективному використанню щонайменше 14 млрд грн бюджетних коштів.

Найвигідніша ціна року на онлайн-сервіс звітностіLiga:REPORT для юридичних осіб! Знижки до –60%!

Отримати знижку

 

 

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»