Для певних категорій платників ПДВ передбачена можливість застосування касового методу визначення податкових зобов’язань з ПДВ. А чи можуть такі платники ПДВ складати зведену податкову накладну при здійсненні операцій, які мають безперервний або ритмічний характер постачання?

Протягом звітного (податкового) періоду платники ПДВ, які застосовують касовий метод визначення податкових зобов’язань відповідно до п. 44 підрозділу 2 р. XX ПКУ, мають право складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні:

  • на кожного платника ПДВ, з яким постачання має безперервний або ритмічний характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;
  • на постачання особам, не зареєстрованим платниками ПДВ, з урахуванням усієї суми отриманих коштів, отриманих від таких осіб протягом місяця.

Для платників податку, які застосовують касовий метод податкового обліку відповідно до п. 187.10 ПКУ, можливість складання зведених податкових накладних ПКУ не передбачена.

Таке роз’яснення ДФС опублікувала у категорії 101.16 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Річна звітність без турбот!

Знижка — 60% на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб.

Неплатникам ПДВ — 581 грн/рік

Платникам ПДВ — 845 грн/рік

ФОП — 337 грн на рік

Деталі акції

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»