Суд визнав правомірним накладення штрафу на ФОП, який використовував найману працю на підставі договору аутстаффінгу, без укладення з працівниками трудових договорів.

Так, Одеський апеляційний адміністративний суд в постанові від 08.11.2018 р. у справі № 821/901/18 завважив, що укладений за обставинами справи договір аутстаффінгу суперечить ст. 21 КЗпП, оскільки не містить згоди працівника виконувати роботу, передбачену цією угодою.

За умовами відповідного договору ТОВ зобов'язане виконувати за заявкою ФОП послуги з підбору і направляти в розпорядження ФОП працівників, вести розрахунок, нарахування і сплату податків і обов'язкових платежів  в бюджети всіх рівнів, нарахованих у зв'язку з виплатою робітникам винагороди. Крім того за цим договором саме ТОВ встановлює винагороду і розмір інших виплат працівникам.

Суд відзначив, що вказані обов'язки за своєю суттю є обов'язками роботодавця, який регламентує діяльність працівників на підприємстві. Отже, такий договір визначає суттєві умови працевлаштування працівника і може укладатися тільки за його участі і згоди. У іншому випадку це є порушенням прав і законних інтересів працівника.

Найвигідніша ціна року на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб! Знижки до –60%!

Отримати знижку

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»