Головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області пояснює вирішення такої ситуацї:

«При проведенні атестації робочих місць за умовами праці була допущена помилка у записі назви професії: назва «Оператор котельні» та «Котельник» не відповідає професії зі шкідливими умовами праці відповідно до Списку №2. Що необхідно зробити, щоб працівник зміг отримати належний пільговий стаж?».

Згідно із Списком № 2 «Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» затвердженим постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461 у розділі ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» є професія «машиніст (кочегар) котельних (на вугіллі і сланці), у тому числі зайнятий видаленням золи» та згідно з класифікатором – машиніст (кочегар) котельні.

Допущені помилки при проведенні атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці потрібно виправити шляхом видання наказу про зміну назви професії у трудовій книжці та внесення змін до колективного договору.

Документами, що підтверджують пільговий стаж, є трудова книжка та уточнююча (пільгова) довідка.

Тож потрібно внести виправлення до трудової книжки.

Найвигідніша ціна року на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб! Знижки до –60%!

Отримати знижку

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»