Посадові оклади в держорганах на 2019 рік: опублікована постанова застосовується із 1 січня - про це читайте тут.

З 1 січня 2019 року набрали чинності норми Закону України «Про державну службу» щодо впорядкування структури оплати праці державних  службовців. Про це повідомляє Нацагенство з питань держслужби.

По-перше, обмеження розміру премії становить 30%, що дасть змогу посилити роль посадового окладу як основної складової частини заробітної плати.

По-друге, фонд преміювання становить 20% загального фонду посадових окладів за рік, що також зменшує ризики суб’єктивізму.

По-третє, мінімальний розмір посадового окладу спеціаліста районного рівня не може бути менше двох прожиткових  мінімумів для працездатних осіб (не менше 3524 грн).

Крім того, положеннями Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено встановлення керівниками додаткових стимулюючих надбавок працівникам до кінця 2019 року як більш стабільних виплат у порівнянні з щомісячними преміями.

Про ці обмеження йшлося раніше у новині «Посадові оклади в держорганах у 2019 році: Держбюджетом-2019 передбачено обмеження».

Там же наголошували: якщо виходити із норми про визначення посадових окладів із прожиткового мінімуму на 01.01.2018, тоді мінімальний посадовий оклад держслужбовців має складати із 01.01.2019: 1762 грн х 2 = 3524 грн. Хоча якби не таке обмеження, то він мав би складати: 1921 грн х 2 = 3842 грн.

До того ж пропонується ввести коефіцієнти співвідношення до мінімального посадового окладу замість фіксованих розмірів посадових окладів за відповідними схемами.

Див. новину «Посадові оклади в держорганах на 2019 рік: замість розмірів пропонують коефіцієнти».

А доки відповідна постанова про нові розміри посадових окладів у держорганах на 2019 рік не затверджена Урядом, тоді не залишається нічого іншого як у січні 2019 року проводити нарахування зарплати, виходячи із розмірів посадових окладів грудня 2018 року. Надалі схоже очікуватиме перерахунок зарплат після ухвалення постанови Урядом.

Найвигідніша ціна року на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб! Знижки до –60%!

Отримати знижку

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»