Підприємство звернулося до фахівців ДФСУ, зокрема, із наступними питаннями:

  • яким чином при визначенні об’єкта оподаткування рентною платою з 01.01.2018 р. при постачанні води суб’єктами господарювання (ЖБК, ОСББ, теплопостачальним організаціям) розмежовувати та вираховувати із загальних (фактичних) обсягів води обсяги води, спожитої безпосередньо населенням (використаної для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб) та використаної суб’єктами господарювання для задоволення своїх власних потреб?
  • яким чином при визначенні об’єкта оподаткування рентною платою з 01.01.2018 р. при постачанні води юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, які використовують отриману воду як для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, так і для інших цілей, розмежовувати окремо обсяги води, використаної для питних та санітарно-гігієнічних потреб, та використаної на інші цілі?

У відповідь контролери повідомили, що оскільки порядок обліку обсягів води, яка використовується первинними водокористувачами, регулюється нормами галузевого законодавства, наприклад, Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 р. № 307, а ПКУ не встановлено спеціальний порядок ідентифікації частин об’єкта оподаткування рентною платою, то для зазначених випадків підприємство має керуватися обліковими процедурами, які передбачені згаданими Ліцензійними умовами (ІПК від 08.01.2019 р. № 68/6/99-99-12-02-03-15/ІПК).

Водночас контролери нагадали, що ДФС, керуючись нормами ст. 255 ПКУ, у листі від 08.05.2018 р. № 1388/4/99-99-12-02-03-13 надала методичні рекомендації з декларування податкових зобов’язань з рентної плати у разі наявності у платника рентної плати більш ніж одного об’єкта оподаткування рентною платою. 

Найвигідніша ціна року на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб! Знижки до –60%!

Отримати знижку

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»