Доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені діючим законодавством, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій відносяться до фонду додаткової зарплати (п. 2.2 Інструкції № 5).

Іншими заохочувальними та компенсаційними виплатами вважаються винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми (п. 2.3 Інструкції № 5).

Додаткова заробітна плата, як і інші заохочувальні компенсаційні виплати, включаються до фонду оплати праці, який, в свою чергу, відповідно до пп. 163.1.2 ПКУ є об'єктом оподаткування ПДФО.

Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, то вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування (п.п. 1.6.2 Інструкції № 5).

Таким чином, доплати, надбавки і премії, які нараховуються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму, включаються до складу заробітної плати платника податку і підлягають оподаткуванню у тому місяці, в якому здійснені нарахування.

За даними ГУ ДФС у Луганській області.

Годовая отчетность без проблем!

Скидка 60% на онлайн-сервис отчетности Liga:REPORT для юридических лиц.

Неплательщикам НДС - 581 грн/год

Плательщикам НДС - 845 грн/год

ФЛП - 337 грн/год

Детали акции по ссылке.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»