Затверджена Мінрегіоном нова редакція Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації нерухомості (далі – Інструкція) визначає порядок і методику проведення технічної інвентаризації побудованих (реконструйованих) будинків, господарських будівель і споруд з метою:

1) встановлення їх наявності;

2) визначення їх фактичної площі та об'єму;

3) огляду та опису наявних конструктивних елементів об'єктів;

4) встановлення наявності змін у їх плануванні та складі;

5) визначення фізичного зносу конструктивних елементів об'єктів.

Проводиться інвентаризація, зокрема перед:

• прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, у тому числі після проведення реконструкції та капітального ремонту;

• проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт.

Водночас дія Інструкції не поширюється на проведення інвентаризації земельних ділянок, зелених насаджень, інженерних мереж, специфічних лінійних об'єктів (залізниці, мости, гідротехнічні споруди, лінії електропередач, злітно-посадкові смуги, шахтні поля та стволи, гірничі виробки тощо), технологічного обладнання.

Див. наказ Мінрегіону "Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна" від 26.07.2018 р. № 186. (набирає чинності з дня офіційного опублікування)

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Податок на нерухомість і плата за землю: зміни-2019" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»