Мінінфраструктури вирішило підкорегувати Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України. Серед змін є введення в обіг термінів, які вже засвітилися в інших нормативних документах. Приміром, ширшого вжитку набуде електронний проїзний документ. Його зможуть застосувати як проїзний документ для: повних, пільгових, дитячих, безплатних (безкоштовних), групових поїздок.

Одна зі змін наштовхує на думку, що однин пасажир може викупити й оформити проїзд в окремому купе одним проїзним документом.

Нормативно вводиться обмеження на довжину прізвища та ім’я пасажира в проїзному документі. Тепер касири зможуть зазначати їх зі скороченням до 18 знаків (з урахуванням технічних можливостей автоматизованих систем).

До того ж зменшується час на оплату послуги з резервування місць: вона вноситиметься готівкою в день замовлення або в безготівковому порядку протягом трьох (наразі — шести) днів (день замовлення не враховується) за кожне замовлене місце незалежно від того, яка кількість місць фактично буде викуплена.

Також досить суттєво зміни торкнулися забезпечення квитками організованих груп.

 

Наказ «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» від 17.10.2013 р. № 808.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 16.12.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»