Фахівці ДФСУ нагадали про деякі зміни  до ПКУ, що запрацювали 01.01.2019 (лист від 27.12.2018 р. № 40351/7/99-99-14-03-03-17).

Так, збільшено з 5 до 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки), строк, протягом якого платник податків має право подати до контролюючого органу заперечення до акта (довідки) перевірки та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником у податковій звітності. 

У зв’язку з цим, збільшено з 10 до 15 робочих днів (з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки) строк прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок (п. 86.8 ПКУ).

Завважимо, що контролери акцентували: до внесення відповідних змін до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого наказом Мінфіну від 20.08.2015 р. № 727, норми його р. V діють в частині, що не суперечить ПКУ.

Крім того, завдяки внесеним до ПКУ змінам збільшено з 10 календарних до 10 робочих днів передбачений п. 56.3 ПКУ строк, протягом якого може бути подана скарга для оскарження в адміністративному порядку прийнятих контролюючими органами податкових повідомлень-рішень.

Також продовжено дію норм пп. 38.11 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ, які пов’язані зі спеціальними правилами для підтвердження даних, визначених у податковій звітності суб’єктами господарювання, що здійснювали діяльність на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення і не можуть пред’явити первинні документи, на підставі яких здійснюється облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань на період здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об’єднаних сил (ООС).

 

Більше про останні зміни до ПКУ у сфері адміністрування податків та зборів можна почитати у матеріалі "Податкове адміністрування: на які зміни чекати з початку 2019 року" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»