Платник ПДВ може зареєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування на суму ПДВ, обчисленою за формулою із п. 2001.3 ПКУ. При цьому складовою формули обчислення реєстраційної суми в СЕА ПДВ, є сума поповнення електронного рахунку (∑ПопРах).

∑ПопРах — загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в СЕА ПДВ, в тому числі рахунків у СЕА ПДВ платника податку – сільгосппідприємства, яке обрало спецрежим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, зазначених у пп.пп. «а» - «в» п. 2001.2 ПКУ.

Отже, обчислення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ здійснюється з урахуванням вимог п. 2001.3 ПКУ. Таким чином, збільшення реєстраційної суми за рахунок поповнення рахунка в СЕА ПДВ з інших джерел чинним законодавством не передбачено.

Див. ІПК ГУ ДФС у Київській області від 29.12.2018 р. № 5496/ІПК/10-36-12-01.

 

Більше про електронне адміністрування ПДВ читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Електронне адміністрування ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»