Фахівці ДФСУ роз’яснили порядок сплати ПДФО у разі отримання фізособою – орендодавцем доходу від надання в оренду земділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізособі – орендарю (роз’яснення з категорії 103.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Так, у разі отримання фізособою – орендодавцем у 2019 році доходу від надання в оренду земділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізособі – орендарю, орендодавець повинен нарахувати ПДФО та сплатити (перерахувати) його за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості) в строки, встановлені ПКУ.

При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізособі – орендарю, орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок з таких доходів за своєю податковою адресою.

 

Пригадати загальні правила оподаткування доходів фізосіб можна, ознайомившись із матеріалом «Оподаткування грошових доходів фізичних осіб у 2019 році» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»