Фахівці ДФСУ надали роз’яснення щодо порядку перерахування до бюджету ПДФО та військового збору, утриманих великими платниками податків (далі – ВВП) із доходу у вигляді орендної плати за нерухоме майно, нарахованого на користь фізичної особи (ІПК від 29.12.2018 р. № 5509/6/99-99-13-01-01-15/ІПК).

Передусім податківці нагадали, що відповідно до п. 64.7 ПКУ ВПП зобов'язаний стати на облік за основним місцем обліку у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП (далі - Офіс ВПП) та за неосновним місцем обліку в Офісі ВПП або його територіальних підрозділах щодо наявних у межах населеного пункту за місцезнаходженням Офісу ВПП або його територіальних підрозділів об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність такого ВПП.

По суті питання контролери повідомили наступне.

ПДФО.  Якщо юрособа - ВПП нараховує фізичній особі доходи у вигляді орендної плати за нежитлове приміщення, то ПДФО з такого доходу перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням цієї юридичної особи на рахунки для територіальних органів Офісу ВПП.

Військовий збір. Оскільки військовий збір в повній мірі зараховується до державного бюджету, юрособа перераховує військовий збір, в тому числі утриманий з доходу від надання нерухомого майна в оренду, до державного бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації) на відповідні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України для управління Офісу великих платників податків ДФС.

 

Податкових агентів може зацікавити матеріал «Оподаткування вартості подарунків і решта змін у ПДФО на 2019 рік» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»