Юридичні особи подають до органів статистики форму № 1-опт (місячна) "Звіт про обсяг оптового товарообороту" та форму № 1-торг (місячна) "Звіт про товарооборот торгової мережі" не пізніше 4 числа місяця, наступного за звітним.

Форми містять дані за звітний місяць у вартісному вираженні (тис. грн, з одним десятковим знаком).

У рядку 102 форми № 1-опт містяться дані щодо обсягів перепродажу (продаж без перероблення) підприємствами від свого імені нових або вживаних товарів (готових виробів) без ПДВ на момент їх відпуску, придбаних за власний рахунок без будь-яких змін, роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам (крім населення) для їх використання або подальшого продажу як у межах України, так і на експорт. Обсяги перепродажу також можуть уключати інформацію про відшкодування покупної вартості товарів та отримання доходу (торгової націнки) у випадку передачі підприємством партії товару на умовах консигнації іншому підприємству або фізичній особі-підприємцю, які безпосередньо здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі (роз'яснення Держстату від 16.07.2018 р. № 17.4-12/31).

У формі № 1-торг (місячна) "Звіт про товарооборот торгової мережі" вказують дані щодо доходу підприємств, включаючи торгових посередників, від перепродажу безпосередньо населенню нових або уживаних товарів (як за готівку, так і за банківські платіжні картки тощо) як у магазинах, так і поза ними.

Показник роздрібного товарообороту містить дані, визначені у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві (ураховуючи всі види податків та зборів), незалежно від часу сплати грошей, уключаючи продаж товарів, які надійшли підприємству (об'єкту) торгівлі у межах договорів комісії (консигнації) (роз'яснення Держстату від 16.07.2018 р. № 17.4-12/37).

 

Читайте на цю тему у газеті "Інтерактивна бухгалтерія":

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»