Використання земельної ділянки, яка надана за цільовим призначенням «для будівництва індивідуальних житлових будинків (присадибна ділянка)», для розміщення об’єктів комерційного призначення передбачає використання земельної ділянки в межах категорії земель житлової та громадської забудови. Проте будівництво таких об’єктів повинно узгоджуватися з містобудівною документацією та документацією із землеустрою, що передбачає зміну виду цільового призначення земельної ділянки.

Нагадаємо: класифікацію видів цільового призначення земель у межах категорій визначено наказом Держкомзему «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» від 23.07.2010 р. № 548. Зазначеною Класифікацією встановлено, що землі, які за категорією належать до земель житлової та громадської забудови, за цільовим призначенням поділяються на:

  • землі житлової забудови (землі, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки, господарські будівлі та інше));
  • землі, які використовуються для розміщення гаражного будівництва;
  • землі громадської забудови (землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв і бібліотек, для навчальних і дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), інших об’єктів загального користування).

Згідно з вимогами ч. 5 ст. 20 Земельного кодексу України, види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, установлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Лист Держземагентства від 22.11.2013 р. № 11-28-0.17-19735/2-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»