Держпідприємництва із запитом одночасно звернулась до двох відомств — МОЗ та МОН України — з проханням повідомити, чи належить діяльність студії з корекції фігури за допомогою танців до господарської діяльності з медичної практики та у сфері освіти.

На що МОЗ України відповів таке.

Медичну практику як вид господарської діяльності визначено Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими наказом МОЗ України від 02.02.2011 р. № 49. Зокрема це вид господарської діяльності у сфері охорони здоров’я, який провадиться закладами охорони здоров’я та фізособами-підприємцями, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, з метою надання видів медичної допомоги, визначених законом, та медичного обслуговування.

Таким чином, враховуючи, що зазначена у зверненні діяльність не належить до медичної допомоги, така діяльність ліцензуванню не підлягає.

У свою чергу, МОН України, керуючись п. 3 Порядку ліцензування діяльності з надання освітніх послуг, затвердженого постановою КМУ від 08.08.2007 р. № 1019, зазначило: отримання ліцензії фізособами-підприємцями можливо тільки для надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти.

Діяльність студії з корекції фігури за допомогою танців не відноситься до сфери дошкільної освіти й тому відповідно до законодавства не підлягає ліцензуванню.

За інформацією офіційного сайта Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»