На офіційному веб-сайті НБУ розміщено повідомлення про внесення змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.1999 р. № 136 (даліІнструкція № 136).

Так, з метою покращення умов ведення бізнесу в Україні НБУ розширив перелік типів митних декларацій, що використовуються банками для зняття імпортних операцій резидентів з контролю

Мова йде, зокрема, про імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товарів, які будуть перероблюватися і забезпечувати створення доданої вартості в Україні. Банки зніматимуть такі операції з контролю після отримання відповідної інформації в реєстрі митних декларацій  типу ІМ-51 ("Переробка на митній території").

Водночас зауважено: через можливі на першому етапі факти несвоєчасного внесення відповідної інформації до реєстру митних декларацій після набрання чинності рішення НБУ такі операції можна буде зняти з контролю також і на підставі повідомлення митного органу із засвідченою копією митної декларації.

Водночас НБУ нагадав, що Інструкція № 136 діятиме до набуття чинності Законом України "Про валюту і валютні операції", тобто до 07.02.2019.

 

З коментарем до Закону України "Про валюту і валютні операції" можна ознайомитися у матеріалі «Закон про валюту: чи варто боятися нових правил валютного контролю» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»