Нещодавно до форм податкової накладної/розрахунку коригування та порядку їх заповнення було внесено зміни, зокрема в розділі Б розрахунку коригування запроваджено номер за порядком для групи коригування — графа 2.2 «№ з/п групи коригування».

Який же порядок заповнення графи 2.2 розрахунку коригування, якщо в подальшому відбувається коригування рядка податкової накладної, який вже коригувався?

У всіх рядках розрахунку коригування, пов’язаних з коригуванням одного рядка податкової накладної (рядок, у якому зі знаком «-» зазначено відповідні показники податкової накладної, що коригується, та за наявності нового(их) рядка(ків) з виправленими показниками, що його замінює(ють)), у графі 2.1 зазначається однаковий код причини коригування. Одночасно усім таким рядкам присвоюється один номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 розділу Б розрахунку коригування «№ з/п групи коригування».

Кількість груп коригування в розрахунку коригування обмежується лише кількістю рядків у розділі Б розрахунку коригування, призначених для заповнення відповідних показників (загальна кількість рядків у розділі Б розрахунку коригування не може перевищувати 9999).

При цьому якщо в подальшому відбувається коригування рядка податкової накладної, який вже коригувався, то графі 2.2 розділу Б розрахунку коригування «№ з/п групи коригування» присвоюється послідовний порядковий номер групи коригування, незалежно від того, який номер групи коригування був у попередньому розрахунку коригування.

Таке роз’яснення ДФС опублікувала в підкатегорії 101.15 системи «ЗІР».

 

Порядку складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми присвятили тему тижня «Нові ПН і РК» у сервісі «Інтерактивна бухгалтерія». З матеріалами цієї теми тижня можна ознайомитися в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»