Приватизація земельної ділянки громадянином — членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства (ст. 35 Земельного кодексу України, далі — ЗКУ).

Проте надання земельних ділянок у власність громадян для ведення садівництва, які не є членами садового товариства, за рахунок земельної ділянки, яка надана у користування садовому товариству без погодження садового товариства, і припинення права користування земельною ділянкою садовому товариству суперечить діючому законодавству.

Окрім того, ч. 6 ст. 1861 ЗКУ встановлено, що підставою для відмови в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Тобто територіальні органи земельних ресурсів під час погодження документації із землеустрою повинні відмовляти в погодженні проекту землеустрою в разі невідповідності поданої на погодження документації із землеустрою вимогам законів і прийнятих згідно з ними нормативно-правових актів.

Нагадаємо: згідно зі ст. 155 ЗКУ в разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Лист Держземагентства від 27.11.2013 р. № 27-28-0.17-19951/2-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»