З метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платника (далі - ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками, згідно з абз. 1 п. 1 глави 1 розд. II Порядку № 422 від 07.04.2016.

Органу ДФС, в якому перебуває платник за основним місцем обліку, надається доступ до ІКП, відкритих за основним місцем обліку, для внесення відповідної інформації, а за неосновним місцем обліку - в режимі перегляду (абз. 22 п. 1 глави 1 розд. II Порядку № 422).

Органу ДФС, в якому перебуває платник за неосновним місцем обліку, надається доступ до ІКП, відкритих за неосновним місцем обліку, для внесення відповідної інформації (абзац 23 п. 1 глави 1 розд. II Порядку № 422).

Правила нарахування та погашення пені за несвоєчасно сплачені суми платежів, що контролюються органами ДФС, визначені главою 7 розд. III Порядку № 422 та ст. 129 ПКУ.

ПКУ не передбачено порядок оскарження нарахованих в ІКП сум пені, яка не зазначена в податкових повідомленнях-рішеннях.

Зверніть увагу!

Платник податків відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 р. № 393/96-ВР "Про звернення громадян", може звернутися до контролюючого органу, в якому перебуває за місцем обліку, щодо отримання роз'яснення стосовно історії нарахування пені.

 

На які зміни чекати з початку 2019 року у податковому адмініструванні читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»