На офіційному веб-порталі Верховної Ради України розміщено проект Закону України "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів".

Його розроблено з метою зменшення податкового навантаження на пацієнтів, які страждають на рідкісні форми захворювань і потребують для лікування препарати, незареєстровані в Україні, їх родини, а також на благодійні організації, які фінансують придбання цих препаратів, і після прийняття відповідного Закону зможуть направити вивільнені кошти на допомогу більшій кількості пацієнтів.

Законопроектом передбачається внесення змін до ПКУ, які передбачатимуть звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України відповідно до порядку, визначеного центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, незареєстрованих лікарських засобів для лікування рідкісних захворювань чи для індивідуального використання громадянами.

Прийняття цього законопроекту дозволить знизити вартість закупівлі за кордоном незареєстрованих в Україні готових лікарських засобів для лікування рідкісних захворювань чи для індивідуального використання громадянами. Таким чином, прийняття законопроекту дозволить розширити доступ громадян України до необхідних їм ефективних та якісних лікарських засобів, яких поки що немає на українському ринку.

 

Як показати в обліку списання ліків зі строком придатності, що минув, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»