Платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подають до контролюючого органу за місцем проживання відповідну Заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Контролюючий орган, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості (абза. 2 ч. третьої ст. 10 Закону № 2464).

Отже, особа, яка виявила бажання брати участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, надає до контролюючого органу за місцем проживання Заяву та документи, що підтверджують зазначені відомості. При цьому для зазначених осіб можливість надіслати поштою Заяву не передбачено.

Роз’яснення з розділу 301.05 системи  «ЗІР».

 

Як і коли членам фермерських господарств ставати на облік платниками ЄСВ, чи ставати на облік як платникам ЄСВ головам фермерських господарств (юросіб), як визначати базу нарахування та сплачувати ЄСВ членам фермерських господарств, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»