Перерахування коштів до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника (п. 2001.5 ПКУ).

Невикористання платником податку рахунку в СЕА ПДВ призводить до непоповнення такого рахунку, відповідно, до незбільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, до заборгованості по рахунку в СЕА ПДВ та до розбіжностей між даними СЕА ПДВ та інтегрованою карткою платника податку.

З метою своєчасного і повного розрахунку з бюджетом платник має забезпечити наявність достатньої суми коштів на своєму рахунку в СЕА ПДВ.

ПКУ не передбачена відповідальність за несвоєчасне перерахування/неперерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ до державного бюджету.

При цьому, відповідно до п. 40 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ штрафні санкції та пеня, передбачені ПКУ, за порушення строків, установлених ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань з ПДВ, не застосовуються за умови наявності у такі строки коштів на рахунках платників у СЕА ПДВ у сумах, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ до бюджету.

Таке роз’яснення ДФС опублікувала в підкатегорії 101.27 системи «ЗІР».

 

Більше про адміністрування ПДВ читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Електронне адміністрування ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»