ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п. 177.2 ПКУ об’єктом оподаткування ФОП є чистий оподатковуваний дохід.

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування. Однак даний перелік не містить витрат, які понесені ФОП на загальній системі оподаткування у зв’язку з особистим відрядженням.

Таким чином, ФОП на загальній системі оподаткування не має право включати до складу витрат суму коштів, витрачених нею під час особистого перебування у відрядженні, оскільки дані витрати не містяться в переліку витрат визначених п. 177.4 ПКУ.

 

Співробітник не надав інформацію про відрядження, і готель включив туристичний збір у розмірі 1% окремим рядком в акті. Як правильно відобразити в обліку такий туристичний збір, якщо ця сума буде утримана із заробітної плати працівника, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»