Голова ДРСУ прокоментувала деякі питання стосовно проведення перевірок бізнесу протягом 2019 року.

Зокрема, було підкреслено, що з огляду на закінчення мораторію, з початку 2019 року відновлюється планова діяльність, але відновлюється не хаотично, а у відповідності до закону про державний нагляд і контроль, який передбачає публікацію всіх планових заходів.

Комплексний план був затверджений 15 листопада, а до 15 грудня — індивідуальний план. Звідси інформація про те, що у 2019 році планується 120 тис. перевірок бізнесу. Тобто є комплексний план, там, де до бізнесу буде приходити кілька контрольних інстанцій одночасно і проводити заходи контролю, а є індивідуальні плани. Бізнеси, які не ввійшли в комплексні, з високим ступенем ризику, можуть увійти в індивідуальні плани, але всі ті плани публікуються заздалегідь, крім «фіскального». Адже по фіскальній службі публікується лише квартальний план.

Голова ДРСУ наголосила, що кожен бізнес може себе перевірити в планах перевірок.

Портал inspections.gov.ua створений якраз для того, щоб пролити світло на контрольну діяльність. Всі плани там опубліковані, і кожен бізнес там може подивитися та дізнатися, коли, за якою датою і хто збирається його перевіряти.

 

Оцінити ризики бути включеними до плану перевірок ДФС можна, ознайомившись з матеріалом «Які причини та підстави для включення підприємства до плану перевірок податківців на поточний рік» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»