За порушення граничного строку реєстрації податкових накладних в ЄРПН до платника ПДВ, на якого покладено обов’язок щодо такої реєстрації, застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 1201 ПКУ.

При цьому за порушення термінів реєстрації податкових накладних штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до податкових накладних:

  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування,

та/або

  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Враховуючи викладене, реєстрація податкових накладних, в тому числі складених з умовними ІПН проводиться у загальному порядку, а за порушення термінів реєстрації таких накладних, до таких платників податку застосовуються штрафні санкції, визначені п. 1201.1 або п. 1201.2 ПКУ.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомив Офіс великих платників податків ДФС.

 

Порядку складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми присвятили тему тижня «Нові ПН і РК» у сервісі «Інтерактивна бухгалтерія». З матеріалами цієї теми тижня можна ознайомитися в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»