Первинна профспілка звернулась до контролерів із питанням, чи не суперечитиме неприбутковому статусу виплата матеріальної допомоги її членам.

Зазначена профспілка діє на підставі статуту організації вищого рівня, в якому, зокрема, зазначено, що член профспілки має право отримувати матеріальну допомогу за рахунок коштів профспілки на підставі рішення комітетів профспілки або їх президій.

У відповідь на запит фахівці ГУ ДФС у м. Києві в ІПК від 12.12.2018 р. № 5204/ІПК/26-15-12-03-11 роз’яснили: якщо виплата матеріальної допомоги здійснюється виключно для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених статутом, то така виплата не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) та не є підставою для виключення первинної профспілкової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

З 2019 року запрацює ряд змін до ПКУ, окремі з яких стосуються неприбуткових установ. Більше про це  - у матеріалі-коментарі «Податок на прибуток: зміни – 2019».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»