У випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до відповідної податкової накладної.

Відповідно до пп. 7 п. 3 та пп. 1 п. 4 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.2016 р. № 21, коригування податкових зобов’язань відображається, зокрема, у рядку 6 декларації з ПДВ, а коригування податкового кредиту — у рядку 13 декларації з ПДВ.

А що коли було допущено помилку в податковій накладній, складеній на отримані від нерезидента послуги?

Якщо платник ПДВ отримав послуги, що постачаються нерезидентом, місце постачання яких розташоване на митній території України і таким платником ПДВ було допущено помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної, то у такого платника ПДВ виникли підстави для коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту, визначені ст. 192 ПКУ. У цьому випадку отримувач послуг – платник ПДВ до податкової накладної, складеної у зв’язку з отриманням від нерезидента послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, складає розрахунок коригування, який залишається у такого отримувача послуг.

Коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту на підставі складеного розрахунку коригування, відображається одночасно у рядках 6 та 13 декларації з ПДВ, яка подається за звітний (податковий) період, у якому складено такий розрахунок коригування.

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

Порядку складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми присвятили тему тижня «Нові ПН і РК» у сервісі «Інтерактивна бухгалтерія». З матеріалами цієї теми тижня можна ознайомитися в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»