Податківці розмістили в системі «ЗІР» відповідь на таке запитання: чи може ФО, яка отримала ЕЦП (кваліфікований електронний підпис) для подання звітності як ФО, скористатись цим підписом для подання звітності в електронному вигляді як ФОП?

Тож, згідно із законодавством фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб'єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням ЕЦП.

Нагадаємо! У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про електронні довірчі послуги" від 05.10.2017 р. № 2155-VIII втратив чинність Закон України "Про електронний цифровий підпис" від 22.05.2003 р. № 852-IV.

До приведення законодавства у відповідність із Законом № 2155 закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону № 2155.

Таким чином, фізособа, яка отримала ЕЦП (кваліфікований електронний підпис) в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, у визначеному законодавством порядку за умови приєднання до Договору може скористатись цим підписом для подання звітності в електронному вигляді, як фізична особа - підприємець за наявності діючого Договору.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»