Для визначення вартісного критерію контрольованої операції враховуються здійснені госпоперації за відповідний податковий (звітний) рік, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток.

Якщо придбання та часткове повернення цього ж товару здійснено протягом одного звітного календарного року, то при визначенні вартісного критерію контрольованої операції в цьому звітному році враховується вартість поставки, зменшена на вартість поверненого товару.

У разі якщо придбання відбулось в одному звітному календарному році, а часткове повернення відбулось у наступному році, то при визначенні вартісного критерію у календарному році, в якому здійснена поставка, враховується вся вартість придбаного товару.

При цьому в наступному році вартість частково поверненого товару не враховується при визначенні вартісного критерію та не зменшує вартість інших операцій при визначенні такого критерію.

Враховуючи те, що сума попередньої оплати за товар (повернутої попередньої оплати) не впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток, то при визначенні вартісного критерію така операція не враховується і не відображається у Звіті про контрольовані операції.

Див. роз'яснення з розділу 137.03 системи  «ЗІР».

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Контрольовані операції: критерії визнання" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»