На виконання договору щодо надання послуг з мерчандайзингу, який укладений товариством із замовником таких послуг, товариство укладає угоди про надання маркетингових послуг із третіми особами — безпосередніми виконавцями цих послуг із безоплатним наданням у тимчасове користування відповідного обладнання без переходу права власності на нього.

По закінченню терміну угод щодо надання маркетингових послуг виконавці зобов’язані повернути обладнання.

Які у цьому випадку будуть ПДВ-наслідки?

Операція з безоплатної передачі обладнання для надання маркетингових послуг у строкове користування без переходу права власності на нього (договір позички) не є об’єктом оподаткування у розумінні п. 185.1 ПКУ, оскільки така операція не відповідає визначенню операцій з постачання товарів/послуг, наданому пп. 14.1.185 і пп. 14.1.191 ПКУ.

Водночас, операція платника ПДВ з надання позички, в тому числі на безоплатній основі, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20% виходячи з бази оподаткування визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ.

Див. ІПК ДФСУ від 07.12.2018 р. № 5162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про ПДВшні наслідки безоплатного передання товарів/послуг з переходом права власності ми розповідали в статті «Безоплатне передання: ПДВ-наслідки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»