Адвокатське бюро є платником ЄП та запитує, чи має воно право у розумінні Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь отримати довідку - підтвердження статусу податкового резидента України.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє про те що, порядок надання та форма довідки, що підтверджує статус податкового резидента України, затверджені наказом № 173.

Таким чином, для цілей застосування Угоди Адвокатське бюро, яке є платником ЄП третьої групи і отримує доходи з джерел за межами України, може отримати довідку відповідно до наказу № 173.

Згідно з п. 292.2 ПКУ доходом платника ЄП третьої групи - юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Стаття 292 ПКУ не містить положень щодо виключення із складу доходу та/або зменшення суми ЄП на суму податків, сплачених у іншій країні.

Індивідуальна податкова консультація від 07.12.2018 р.  № 5163/ІПК/04-36-12-05-20

 

Засновник українського підприємства — нерезидент-юрособа продає свої корпоративні права фізособі — резиденту України. Останній перераховуватиме йому дохід від продажу таких корпоративних прав. Які податкові наслідки цієї угоди,читайте в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»