За викиди двоокису вуглецю ставка екоподатку наступного року составит з 0,41 грн до 10 грн за тону (зміни до п. 243.4 ПКУ).

Також розширено перелік суб'єктів, які не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю: сюди відносяться підприємства, які здійснюють такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік. База оподаткування за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб'єкти зобов'язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов'язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 р. № 2628-VIII.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»