Починаючи з 2019 року рішення місцевих рад щодо нормативної грошової оцінки усіх земельних ділянок має оприлюднюватись на сайті відповідного органу місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). Нагадаємо, що раніше вказана норма щодо порядку оприлюднення НГО працювала для земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів (п. 271.2 ПКУ).

Відповідно до нової редакції ст. 277 ПКУ для всіх земель – і в межах і поза межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлено єдині ставки:

  • не більше 5 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або по області;
  • для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або по області;
  • для лісових земель – не більше 0,1 % від нормативної грошової оцінки площі ріллі по АР Крим або по області.

Місцеві ради не зобов'язані встановлювати ставки земельного податку під лісом, а можуть самостійно приймати рішення щодо доцільності встановлення цього податку.

Також в Перехідних положеннях ПКУ передбачено, що до 2023 року індекс споживчих цін, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 %.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»