Замовник уклав із забудовником (генпідрядником – інвестором) договір на будівництво багатоповерхового житлового комплексу. Передача результатів будівництва від генпідрядника – інвестора замовнику оформлена відповідними документами. У зв’язку з виходом учасника – фізособи зі складу учасників замовника, вартість частки учасника передається зазначеній фізособі майновими правами на нерухоме майно у вигляді об’єкта житлового фонду.

Які у цьому випадку будуть ПДВ-наслідки?

У разі якщо замовник самостійно не здійснював будівництва житла (об’єкта житлового фонду), а залучив до будівництва житла (об’єкта житлового фонду) іншу особу (в цьому випадку генпідрядника – інвестора), то для цілей оподаткування ПДВ операція генпідрядника – інвестора (будівельної компанії) з надання замовнику послуг із спорудження такого житла є операцією з першого постачання житла (об’єктів житлового фонду), яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

У разі якщо після введення готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) в експлуатацію та отримання замовником правовстановлюючих документів на таке житло, замовник здійснює операцію з реалізації об’єктів житлового фонду (в т.ч. і в рахунок погашення боргових зобов’язань, які виникли у зв’язку з виходом учасника – фізособи зі складу учасників замовника), то для цілей оподаткування ПДВ така операція є операцією з другого постачання житла, яка підлягає звільненню від оподаткування ПДВ відповідно до пп. 197.1.14 ПКУ.

Див. ІПК ДФСУ від 06.12.2018 р. № 5127/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» ПДВшним пільгам ми присвятили рубрику «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Пільги з ПДВ».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»