На Урядовому порталі розміщено інформацію про схвалення законопроекту про нову систему допомоги на започаткування власної справи.

Законопроект розроблений на основі досвіду пілотного проекту Мінсоцполітики за підтримки Світового банку "Рука допомоги". Проект більше року діє у трьох областях (Львівській, Харківській та Полтавській) та в окремих територіальних громадах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей. Він передбачає допомогу у працевлаштуванні та започаткуванні власної справи для членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, учасники мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фіндопомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 р. складає близько 70 тис. грн. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників — фіндопомога стає повністю безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

Станом на 1 грудня 243 людини в пілотних регіонах захистили бізнес-плани, 213 із них вже отримали фіндопомогу, і ще 30 на допомогу очікують найближчим часом. З них 115 - у Львівській області.

 

Які податково-облікові наслідки створює поворотна фінансова допомога, дізнайтесь із статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»